Odchudzanie,  Zdrowie

Resweratrol, czyli sekret długowieczności


“Lampka czerwonego wina dla zdrowia”–  na pewno każdy słyszał te słowa 😉
Uważa się, że niewielka ilość czerwonego wina ma pozytywny wpływ na układ krążenia, czy  obniżenie cholesterolu, a także zwalcza wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie. Resweratrol to ten cenny składnik, dzięki któremu czerwone wino jest uznawane za napój prozdrowotny. Oczywiście zachowując się do zasady umiaru oraz sięgania po dobrej jakości wino! Resweratrol wymawia się dość trudno, ale to jeden z najsilniejszych antyoksydantów!
 

Gdy pierwszy raz o nim przeczytałam, byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Suplement ten od razu mnie zainteresował. Teraz będę miała go okazję wypróbować, a to dzięki uprzejmości wyjątkowego SKLEPU –  MAGICZNY OGRÓD, w którym znajdziecie niezliczoną liczbę naturalnych suplementów, ziół oraz innych produktów:)
Czym jest resweratrol:

Resweratrol w największej ilości występuje w czerwonych winogronach, a dokładniej w ich skórkach. Oprócz tego, dość sporą jego ilość można znaleźć w korzeniu rdestowca ostro-kończystego występującego w Chinach i Japonii. Roślina ta jest doceniana przez wschodnią medycynę naturalną. W mniejszych ilościach można go znaleźć w malinach, kakao, jabłkach czy porzeczkach.

Struktura chemiczna resweratrolu sprawia, że zaliczany jest on do fitoestrogenów, czyli roślinnych hormonów zbliżonych budową do estrogenu, damskiego hormonu.


Działanie:

Związkiem tym zaczęto się interesować, gdy zauważono, iż kraje śródziemnomorskie charakteyrzują się niskim odsetkiem ludzi z problemami sercowo-krażeniowymi.

Okazało się, że w zapobieganiu miażdżycy, chorób wieńcowych, czy nadciśnienia, resweratrol jest bardzo dobrym wyboremJego zdrowotne właściwości zostały docenione w Europie, jak i w krajach azjatyckich.

Resweratrol hamuje proces zapalny w organizmie, a dzięki hamowaniu utlenienia lipidów, zapobiega również rozwoju miażdżycy.   Zażywanie tego fitoestrogenu przyspiesza przepływ krwi, nawet u ludzi z chorobą wieńcową.

Oprócz bardzo dobrego wpływu na kondycję układu sercowego, resweratrol wpływa pozytywnie na zapobieganie chorobom nowotworowym, a także poprawia efektywność chemioterapii.

Osoby chorujące na cukrzycę, czy otyłość mogą również zauważyć pozytywne efekty przyjmowania resweratrolu. 

Związek ten aktywuje białko z rodziny sirtuin, które obniża apetyt, a także jest odpowiedzialne za regulację wydzielania insuliny. Ponadto, wzmaga rozpad komórek tłuszczowych oraz detoksykację organizmu. Dzięki oczyszczeniu organizmu zyskujemy dodatkową energię, co przekłada się też na większość aktywność fizyczyną 🙂

Stosowanie:

Należy jednak pamiętać o umiarze w przyjmowaniu produktów antyoksydacyjnych, żeby zamiast poprawić funkcjonowanie organizmu nie doprowadzić do jego uszkodzenia. Jak w przypadku wszystkiego (chyba), umiar jest jak najbardziej zalecany. 

Dlatego nie należy przekraczać zalecanej dawki resweratrolu, za którą uważa się 100 mg dziennie 🙂

Po tym całym opisie, działanie resweratrolu wydaje się obiecujące. 
Przez miesiąc będę stosować zalecaną dawkę. 
Zrobiłam badania cholesterolu, który mimo zdrowej diety, nie jest u mnie najniższy 😉  Cześć to kwestia genetyczna, ale najbardziej jestem ciekawa zmiany w samopoczuciu!


resweratrol, przeciwuletniacz, silny antyoksydant, dieta przeciwzapalna, dieta przeciwnowotworowa, oczyszczanie organizmu, jak oczyścić organizm, dieta prozdrowotna,resweratrol a odchudzanie, jakie suplementy na odchudzanie, czy czerwone wino jest zdrowe, zdrowotne właściwości czerwonego wina,


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *